Kış modası uzun çizmeler fora

Untitled 7 Kış modası uzun çizmeler fora

Mini eteğin altında, dizüstlerinize kadar ulaşan bir çizme çekin. Yerlere kadar uzanan deri mantonuzun içine, bacaklarınızı baldırlarınıza kadar saran uzun konçlu başka bir tane deneyin. Aynada kendinize bir bakın. Hemen farkedeceksiniz, uzun çizmeler sadece imajınızı değil; ruh halinizi de değiştiriyor.
Timsah derisi, suet, rugan, plastik, saten ya ada likralı; düğmeli, çıtçıtlı, fermuarlı, kurdelalaı ya da bağcıklı. Mutlaka diz üstünde mutlaka baldırlara kadar. Mutlaka incecik ve çok yüksek topuklu. Bu yıl kadınların moda fetişi, konçları diz üstüne kadar uzanan çizmeler.

İnce ve uzun bacakları vurgulamak için, kendinize güveninizi sergilemek, tüm bakışları her an üzerinizde hissetmek için, hep arzulanan kadın olmak için. Sanki başka bir şey giymeye de ihtiyacınız yok.

Bir zamanlar sadece yatakta sıcak fantezilere renk katmak üzere seçenekler listesine koyduğumuz uzun çizmeler, artık her yerdeler. İş yerinde de, partiye giderken de tek ve özel olmak için her kadının gardırobunda en az bir tane olmalı.
İkinci bir deri, yumuşacık bir saten ya da neon renkli bir plastik konç bacaklarınızı yukarıya doğru sararken kendinizi her an sekse hazır hissetmek, keyifli bir macera değil mi? Tıpkı marketinize haftalık alışverişinizi yapmaya giderken çıplak teninizin üzerine giyiverdiğiniz trençkot gibi. Dışarıdan yağmura bile hazır görünürsünüz; ama içinizdekinin çıplaklığını kim tahmin edebilir? Belki üstteki yanlışlıkla açılmış izlenimi yaratan tek bir düğmenin verdiği minik ipucu.

Cesareti olanlar için daha fazlasını keşfe davet, işte uzun çizmelerin yarattığı etki de bu. Yukarılara kadar tamamen kapalı ama her an açılmaya hazır. Siz uzun ve kendinden emin adımlarla caddeyi geçerken, fermuarın aşağı inivermesini, çıtçıtın açılıvermesini ya da bağcığın çözülüvermesini bekleyen yakışıklı bir çift gözün sizi her zaman izlediğinden emin olmak. Bu küçük ve güzel bir oyun. Hafifçe gülümseyin ve yolunuza devam edin. Tadını çıkarın.

Markalardan marka beğen

Bu yıl tüm markalar uzun çizme çalışıyor. Moschino, Dolce & Gabbana, Balenciaga, Chanel, Stella McCartney, Marni, Balenciaga, Gucci, Manolo Blahnik, Givenchy, Chloe ya da Ferragamo’dan mutlaka yüksek zevkinize ve bütçenize uygun onlarca model bulabilirsiniz.

Her rengini bulabileceğiniz uzun çizmeler ve istediginiz teatral sahneyi yaratmanız da çok kolay. Siyah tülden kat kat mini eteğin altına giydiğiniz saten konçlu uzun çizmenin pembe saten fırfırlı bluzunuzla şımarık bir tezat sergilemesine izin vererek romantizme davet eden bir aşk perisi olabilirsiniz. Koyu yeşil ipekler içinde kralın davetine hazırlanan bir düşesken uzun bacaklarınızı gururla gösterdiğiniz pırlantalarla süslenmiş uzun beyaz konçlu çizmenizle, aniden aşk krallığının vazgeçilmez gözdesi haline gelebilirsiniz.

Uçuk mavi şeffaf kumaşlı elbisenizin altında, bu masumiyeti daha da vurgulamak için seçtiğiniz siyah deriden uzun çizmelerinizle, erkeğinize asla güvende olmayacağı bir bölgeye girdiğini ima edebilirsiniz. Dize kadar inen arkadan çok derin yırtmaçlı bir etekle onu vurgulayabileceğiniz gibi, neon renkli bir mikro – mini etekle kombinleyeceğiniz uzun çizmeyle cesarete övgüler yağdırabilirsiniz. Yakası gerçek beyaz vizondan olan traşlanmış gerçek kürk mantonuzun altından gösterdiğiniz kenarları kürklerle süslenmiş uzun çizmelerinizle bu civarın imparatoriçesi olduğunuzu ilan edebilirsiniz. Hangi alternatifi denerseniz deneyin, mutlaka iç gıcıklayıcı olacaksınız.

Uzun çizme kadınları

Çok seksi, çok modem, eğlenceli fantezilere açık kadının yeni moda ikonu olan uzun çizmeler, fetiş çağrışımlar yapıyor. Çünkü onları giydiğiniz zaman değişen sadece yürüyüşünüz değil. O çizmeleri, satın aldığınız mağazada koydukları kutuyla birlikte aynı zamanda sizden tamamen farklı bir kadının davranışlarım da satın almış oluyorsunuz. Belki o güne dek isteyip de olamadığınız kadar seksi, cool ve hatta çılgın! Tamamen başka biri olmak, sizi siz olduğunuz için çevreleyen sınırlardan bir süreliğine özgür kalmak, sizin de içinizi gıcıklamıyor mu?
Aslında uzun çizmelerle kadının aşkı yeni değil.

17. yüzyıldan bu yana kadınlar örneğin at binerken, uzun çizme koleksiyonlarından seçiyorlardı. Kırmızı Değirmen’deki Can Can kızlarının uzun çizmelerini kim unuttu?
Uzun çizmeler, her zaman bohem kadının bir parçası oldular. Kadının yumuşaklığı içinde gizli gücünii vurgulamak için her zaman oradaydılar.

Bazen yatakta, bazen de sporda

Ama her güzel şey gibi, uzun çizmelerin de ciddi bir tehlikesi var. Ne yazık ki, alışverişinize gitmeden önce bir “uzun çizme kadını” olup olmadığınızı, mutlaka ama mutlaka test etmeniz gerekiyor. Nasıl mı? Çok basit. Hiç bir kadının tartışma götürmeyecek keskin gözlem yeteneğini kullanarak. Örneğin Gwyneth Paltrow, bir uzun çizme kadını. Kate Moss da öyle. Ya siz?
Aslında dürüst olmak gerekirse bir handikap dahi var. Ruhunuzun uzun bir çizme giymeye hazır olup olmadığım da kontrol etmeniz gerekebilir. Çünkü seksi ve kendine güveni çağrıştıran uzun çizmeler, bir o kadar da tehlikeli olabilirler.
Uzun ve güvenli adımlar atan bir kadın yerine kendinizi bir striptizci gibi hissetme olasılığınız da var. Tamam çekingen olmanın anlamı yok; ama kendinizden de uzaklaşmayın. Unutmayın ki moda ilahları, bu çizmeleri biz eğlenelim, hayatın tadını çıkaralım diye yaratıyorlar; kendimizi kötü ya da, küçük düşmüş hissedelim diye değil.

Kaynak: Elle

Yorum Ekle